O G Ł O S Z E N I A

II Niedziela Adwentu – 4.12.2011 r.

1. Dziś obchodzą swoje imieniny Barbara i Krystian. Naszą serdeczną modlitewną pamięcią ogarniamy naszego ks. Krystiana i życzymy Mu wszelkich łask od Boga,  darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej, zdrowia potrzebnego i pomyślności w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym, w całej Polsce obchodzimy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, by wspomóc kapłanów pracujących w krajach byłego Związku Radzieckiego. Za ofiary składam Bóg zapłać!

3. Z racji na przypadającą dziś pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.

4. W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego bpa i dra Kościoła, a w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszym kościele parafialnym Msze św. będą sprawowane o 12.00 i 16.00, w Zarzeczu o 15:00 a w Białowoli o 17:00. Możemy w tym dniu podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

5. Spotkanie dla ministrantów, lektorów, KSM i teatrzyku odwołane – księża na spowiedzi w Kosobudach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a następnie spotkanie rodziców z kamerzystą i fotografem.

7. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w piątek, 16 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Czesław Koraszyński, kapelan Szpitala Jana Pawła II w Zamościu. Zachęcam do udziału w tych ćwiczeniach duchowych i proszę o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i rekolekcji.

8. Ofiary na remont świetlicy: Skiba Bożena z Szewni 100zł i 50 zł na ogrzewanie. Bóg zapłać za złożone ofiary. Do tej pory zebrano łącznie: 5850zł.

9. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, kalendarze z wieńcami dożynkowymi, KRZ i rolników, są już świece wigilijne Caritas w cenie 5zł.

10. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu, udział  w rekolekcjach; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…