18 Niedziela Zwykła – 5. 08. 2012 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
2. W dniu wczorajszym odbył się VII turniej piłki nożnej plażowej im. Ks. Zbigniewa Antosza. Dzisiaj mecz o godz. 16:00 Rodzice – Dzieci.
3. Jutro obchodzimy święto Przemienia Pańskiego, odpust w Suchowoli, we środę wspomnienie św. Dominika – prezbitera i zakonnika, we czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika a w sobotę wspomnienie św. Klary dziewicy i zakonnicy.
4. 11 sierpnia br. (sobota), podczas Mszy św. o godz. 11:00 w Katedrze zamojskiej, będzie miał miejsce ingres Księdza Biskupa Mariana Rojka. Nasz nowy Biskup Diecezjalny będzie przewodniczył tej Mszy św. i wygłosi okolicznościowe kazanie. Serdecznie zapraszamy.
5. Za tydzień odpust przy kapliczce ku czci św. Romana. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Kan. Wincenty Cap z Zamościa, kolega z roku święceń naszego rodaka, zmarłego rok temu ks. Ryszarda Sierkowskiego.
6. Od 15 do 22 sierpnia będziemy brać udział w modlitewnym czuwaniu jakim jest Jerycho. Czas na modlitwę, skupienie, adorację Najświętszego sakramentu. 7 dni i 6 nocy.
7. Między odpustem ku czci św. Romana a odpustem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej planujemy za 2 tygodnie 19 sierpnia Mszę świętą na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00, polecając zmarłych tam spoczywających.
8. Zapowiedzi przedślubne: Zap. I: Sylwester Pakuła, kaw. z Lipska Polesie, par. tut. i Anita Ścirka, panna z Płoskiego, par. Płoskie; Zap. II: Grzegorz Albingier, kaw. z Wolicy Śniatyckiej, par. Komarów i Marlena Diana Dudek, panna z Lipska Polesie, par. tutejszej.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jest kolejny tygodnik Niedziela.
10. Trening seniorów PKS „Metanoja” w tym tygodniu odbędzie się z nowym trenerem. Zachęcam do uczestnictwa w treningach starszej młodzieży w drużynie seniorów. Zapraszam imiennie dobrych zawodników jakimi są: Michał Garbaty, Rafał Rudy, Karol Piotrowski, Michał Pawelec, Karol Skiba, Paweł Sierkowski, Łukasz Dziurdza i innych z drużyny juniorów. Zawsze to będzie kilka godzin wykorzystanych efektywnie dla zdrowotności.
11. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw. Zawierzajmy rolników, wypoczywających na urlopach i wakacjach, dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…