O G Ł O S Z E N I A

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 06.01.2013

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po każdej Mszy świętej odbywa się błogosławienie kredy i kadzidła, którą znaczymy drzwi domów chrześcijańskimi znakami, wyrażającymi nasze wyznanie wiary i pragnienie Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu (i zmiana tajemnic różańcowych).

 

2. Z racji trwającego Roku Wiary możemy dziś uzyskać odpust zupełny.

 

3. Dziś o godzinie 15:00 w remizie w Lipsku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipsku i młodzież z teatrzyku „Uciecha” przedstawią jasełka bożonarodzeniowe. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania, składania życzeń i kolędowania.

 

4. W następną niedzielę Chrztu Pańskiego i kończy się okres Bożego Narodzenia.

 

5. Spotkanie opłatkowe dla Legionu Maryi za tydzień po sumie na plebanii.

 

6. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

 

Poniedziałek, 7 stycznia: Zalesie od godz. 9:00 – ks. proboszcz, Topornica przy lasku oraz wzgórze od godz. 15:00 – ks. wikariusz.

 

Wtorek, 8 stycznia: Białowola Stara Wieś od godz. 9:00 – ks. wikariusz od Borku, od godz. 9:00 – ks. proboszcz od Zalesia.

 

Środa, 9 stycznia: Białowola Nowa Wieś od godz. 9:00 – ks. wikariusz od Lipska Kosobudy, od godz. 9:00 – ks. proboszcz od Zalesia.

 

Czwartek, 10 stycznia: Borek od godz. 14:00 – ks. proboszcz, Kol. Białowola od Pniówka godz. 14:30 – ks. wikariusz.

 

Piątek, 11 stycznia: Osiedle przy kościele od godz. 9:00 – ks. proboszcz, Lipsko Polesie – od PP. Jasica do PP. Bartoń od godz. 14:30 – ks. wikariusz.

 

Sobota, 12 stycznia: Zarzecze od 9:00 – 2 księży.

 

7. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim: 1. Art. „Ksiądz chodzi po kolędzie”, 2. Art. „Wierzę w Zycie wieczne”, 3. Art. „Bóg- Honor- Ojczyzna”.

 

8. Zmarła ś. p. Irena Mazurek z Białowoli l. 82. Pogrzeb w trakcie ustalania.