O G Ł O S Z E N I A

6. 10. 2013 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówimy dziesiątek różańca.

2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po  każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek na pomoc ludności poszkodowanej wojną domową w Syrii. Składam serdeczne podziękowanie za składane ofiary przeznaczone na fundusz „Caritas”. Bóg zapłać.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00, w Białowoli o 16:45 a w Zarzeczu o 16:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie, jak również młodzież gimnazjalną. Kto nie może przyjść do kościoła niech weźmie różaniec do ręki i pomódlmy się wspólnie z rodziną w domu.

4. Jutro z racji wspomnienia NMP Różańcowej ze starszymi uczniami Szkoły Podstawowej z Lipska i Białowoli udajemy się do Tomaszowa Lubelskiego na konferencję Szkolnej Armii Różańcowej.

5. Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 15:00.

6. W środę w liturgii wspominamy błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.

7. W następną niedzielę obchodzić będziemy XIII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II. Po każdej Mszy świętej zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny dla biednej a uzdolnionej polskiej młodzieży.

8. Za tydzień w poniedziałek 14 października z racji Dnia Edukacji Narodowej w katedrze zamojskiej o godz. 18:00 ks. biskup Marian Rojek będzie sprawował Mszę św. w intencji Nauczycieli i pracowników oświaty.

9. Ofiara na potrzeby kościoła: 100 zł bezimienna z Lipska Polesia. Bóg zapłać.

10. W dniu dzisiejszym odbędzie się  mecz w rozgrywkach o mistrzostwo Klasy B grypy 2 seniorów w sezonie 2013/2014: Metanoja Lipsko – Andoria Mircze, o godz. 11:00.

11. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Matka Papieża Jana Pawła II”, 2. Art. „Pielgrzymka Papieża Franciszka do Asyżu”, 3. Art. „Wywiad z Pasterzem naszej diecezji”.

12. Są do nabycia kalendarze na 2014 rok: rolników po 25 zł, i z wieńcami dożynkowymi po 5 zł.

13. Zapowiedzi przedślubne: II: Grzegorz Księżyk, kaw. z Zamościa, par. św. Michała Archanioła i Ewa Chmielewska, panna z Lipska Polesia, par. tutejszej.

14. W piątek pożegnaliśmy ś.p. Czesława Kalitę z Szewni Górnej, który przeżył 61 l. Wieczny odpoczynek…