O G Ł O S Z E N I A

32 Niedziela Zwykła – 06. XI. 2011 r.

1. W dniu dzisiejszym I niedziela miesiąca: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Imienia Jezus, po błogosławieństwie zmiana tajemnic różańcowych.

2.  Przypominam, że do 8 listopada jeśli nawiedzimy kościół lub kaplicę i pomodlimy się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego.

3. W piątek, 11 listopada Święto Niepodległości. Msze św. w Białowoli o godz. 9:15, w Zarzeczu o 10:45 a w Lipsku o 12:00 w intencji Ojczyzny. Z racji święta narodowego, mając na uwadze duchowe dobro wiernych, Ks. Proboszcz udziela dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz zachowania przepisów o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim Parafianom i przebywającym na terenie Parafii. Jednocześnie przypominam tym, którzy skorzystają z dyspensy, o zadośćuczynieniu obowiązkowi pokuty w innym dniu i w formie przez siebie dowolnie wybranej (np. odmówienie modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny i sprawujących władzę czy też wypełnienie uczynków miłosierdzia zarówno co do duszy i ciała).

4. W tym tygodniu we środę: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we czwartek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek: wspomnienie św. Marcina z Tours, w sobotę: wspomnienie św. Jozafata.

5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski każda druga niedziela listopada jest szczególnym dniem pamięci, modlitwy i solidarności z Kościołem Prześladowanym, jako konkretna pomoc dla chrześcijan, którzy cierpią w różnych zakątkach świata. Niech ten dzień obudzi naszą wrażliwość i solidarną więź z tymi chrześcijanami, którzy za swą wiarę doświadczają prześladowania, bólu i braku dachu nad głową. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w dniu 13 listopada będzie sytuacja chrześcijan w Sudanie i Sudanie Południowymi.

6. Spotkanie dla ministrantów i lektorów obowiązkowo w sobotę o godz. 10:00, dla KSM i teatrzyku o 11:00.

7. Zbierane są ofiary na wycięcie drzewa nr 109: Greszta Stanisław z Zalesia 100zł, Matwiejczuk Ryszard z Zamościa 100zł.

8. Ofiary na remont świetlicy: Zams Henryk z Zarzecza 100zł, Kudyk Tadeusz z Białowoli 50zł, bezim. 50zł, Winiarski Janusz z Zalesia 100zł, bezim. z Lipska 50zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Przy porządkowaniu grobów po ostatnich świętach proszę o składanie liści, póki są suche w wyznaczonym miejscu, będzie je można spalić. Kto może proszę zabierać wszystko ze sobą. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie. Piękne widoki jak widzę zapakowane do pudełek kartonowych, koszyków albo reklamówek wypalone znicze i zabieracie je ze sobą z cmentarza. Bóg zapłać.

10. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, kalendarze KRZ z wieńcami dożynkowymi i rolników.

11. Opiece Matki Bożej polecajmy nawiedzających cmentarze, małżeństwa i rodziny oraz modlących się w naszym kościele parafialnym: Pod Twoją obronę…