14 Niedziela Zwykła – 7. VII. 2013 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 7 lipca po południu zapraszamy na LIPSKIE LATO KULTURALNE na obiektach parafialnych. Są przewidziane konkurencje dla dzieci i dla dorosłych, będą nagrody. Organizatorami są: Urząd Gminy Zamość, Koła gospodyń wiejskich z terenu całej naszej parafii, Rady sołeckie, OSP Lipsko, OSP Białowola, PKS „Metanoja”, KSM, Teatr „Uciecha” oraz cała parafia.

2. 17 lipca we środę o godz. 12:00 zapraszamy na uroczystości upamiętniające śmierć żołnierzy z I wojny światowej. Zaproszenie.

3. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus.

4. W sobotę trzecie, w ramach czwartego roku Wielkiej Nowenny, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je udziałem we Mszy św. o godz. 18.00, a następnie pójdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła.

5. Z kalendarza liturgicznego rozpoczynającego się tygodnia: W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

6. Przyjmujemy zapisy na XXXI Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Bóg zapłać ks. Krystianowi za pielgrzymowanie do Krasnobrodu.

7. Dzisiaj modlimy się za ofiary ludobójczej rzezi na Wołyniu w tygodniku Niedziela można przeczytać artykuły o tych wydarzeniach, także o tym: ”Czym żyje Kościół – rozmowa z arbp Depo o Deklaracji Pojednania” oraz artykuły z życia naszej diecezji.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Nowakowski Białowola 100 zł., Łukaszyk Lipsko 100 zł., Bojar Białowola 50 zł.

9. Podziękować OSP Białowola za przystrzyżenie żywopłotu.

10. Wyjazd ministrantów na kajaki we wtorek o 9:00 chętni proszeni są o wpisanie się na listę.