14 Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus.
2. W piątek trzecie, w ramach czwartego roku Wielkiej Nowenny, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je udziałem we Mszy św. o godz. 18.00, a następnie pójdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła.
3. Z kalendarza liturgicznego rozpoczynającego się tygodnia: w środę przypada wspomnienie św. Benedykta, opata – patrona Europy; w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m; w piątek śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
4. Trwają zapisy na XXXI Pielgrzymkę Pieszą, która 2 sierpnia wyruszy z Zamościa na Jasną Górę. Swój udział możemy zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.
5. Walne zgromadzenie Parafialnego Klubu Sportowego „Metanoja” odbędzie się za tydzień 15.07.2012 r. o godz. 18:00.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela: 1. art. Biskup Marian Rojek, 2. art. Sowieckie ludobójstwo, 3. art. Bazylika w Dębowcu, w dodatku: Wszystko o in vitro.
7. Zapowiedzi przedślubne: I: Adam Kostrubiec, kaw. z Krasnobrodu, par. NMP i Paulina Adamczuk, panna z Białowoli, par. tut.
8. W tym tygodniu pożegnaliśmy we wtorek ś. p. Stanisława Mazur z Lipska 78l. i Konrada Świder z Topornicy 30l., którego pogrzeb odbył się wczoraj w Żdanowie. Wieczny odpoczynek…