23 Niedziela Zwykła

8. 09. 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecajmy Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony. Przed błogosławieństwem będzie poświęcenie ziarna siewnego. Dziś diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Mszy świętej przewodniczy Pasterz Diecezji. Starościną na dożynkach jest nasza parafianka Pani Danuta Szewera.

2. W dniu dzisiejszym poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

3. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

4. W piątek wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, kolejne Nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00: Msza święta, następnie procesja wokół kościoła, a w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, proszę o odnowienie i ozdobienie przydrożnych krzyży.

5. Spotkanie teatrzyku w piątek o godz. 19:00.

6. W sobotę od godz. 9:00 odbędzie się XII TURNIEJ NADZIEI O PUCHAR PRZECHODNI KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam na sportowy doping.

7. Jest mleko z darów Caritas. Odbiór we wtorek po godz. 18:30.

8. Jest do nabycia kolejny  tygodnik „Niedziela”.

9. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy za dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny, za dyrekcje szkół, nauczycieli i pracowników szkół, w intencji naszych rodzin i osobistych intencjach oraz o pokój w Syrii.

10. We środę pożegnaliśmy ś.p. Czesławę Kuźma z Białowoli, która przeżyła 90 lat. Wieczny odpoczynek…