II Niedziela Adwentu

i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.12.2013 r.

 

1. W dniu dzisiejszym, w całej Polsce obchodzimy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, by wspomóc kapłanów pracujących w krajach byłego Związku Radzieckiego. Za ofiary w ich imieniu składam podziękowanie Bóg zapłać!

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. w Zarzeczu o godz. 10:45 rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Matka Boża przybędzie z nawiedzeniem naszych rodzin.

3. W liturgii Kościoła: w piątek świętej Łucji, dziewicy i męczennicy. Również w piątek 13 grudnia 32 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W kościele Ojców Redemptorystów w Zamościu o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej Diecezji Księdza Biskupa Mariana Rojka. W sobotę wypada wspomnienie świętego Jan od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

4. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w piątek, 20 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Waldemar Joniec prob. z Buśna. Czas rekolekcji przygotuje nas do uroczystego ustawienia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcam do udziału w tych dniach i proszę o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i rekolekcji.

5. Próba ministrantów we wtorek o godz. 16:00, teatrzyku – w sobotę o 18:00.

6. Bóg zapłać za ofiary na dach świetlicy: P. Świrgoniowie z Lipska Polesie 99 – 100 zł, Marek Gmitrzuk z Lipska 50 zł, Bożena i Piotr Kuźma z Topornicy 50 zł, Wnuk Józef z Lipska Kosobudy 50zł, Adam Kuźma z Lipska 50 zł, Urszula i Mirosław Zams z Zarzecza 50 zł. Za ofiary składam serdeczne podziękowanie.

7. Są zdjęcia z pielgrzymki do Warszawy i wcześniejszej do Radecznicy. W zakrystii możemy obejrzeć i zamówić.

8. Zachęcam do nabywania świec : „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”.

9. Również w zakrystii przyjmujemy już zapisy imion naszych bliskich zmarłych za których wspólnie modlić się będziemy w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 9:00.

10. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Jak Papież Franciszek wraca do domu”, 2. Art. „Kim jesteś o Niepokalana?”, 3. Art. „Gender, czyli wilk w owczej skórze”.

11. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu, udział  w rekolekcjach; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…

12. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy ś.p. Magdalenę Nowosad pochodzącą z Lipska Polesia, która przeżyła 29 lat. Wieczny odpoczynek…