OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.01.2017

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. Dzisiaj w niedzielę 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, głównej Patronki naszej diecezji, która w tym roku obchodzi 25 rocznicę istnienia. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na renowację ołtarza Matki Bożej.

3. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje Kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do naznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „C+M+B+2017” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Błogosławieństwo kredy nastąpi podczas każdej Mszy św.

4. Stało się już tradycją naszej parafii, że w styczniu gromadzimy się razem na wspólnym śpiewaniu kolęd. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia jasełek w wykonaniu dzieci i dorosłych w przyszłą niedzielę 8 stycznia – rozpoczęcie o godz. 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Lipsku

5. Trwa wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzają rodziny, niosąc Boże błogosławieństwo. Podejmijmy wysiłek, aby z kolędy uczynić okazję do spotkania na modlitwie z całą rodziną.

6. W piątek w Zamościu pod hasłem „Pokój i dobro” odbędzie się Trzeci Orszak Trzech Króli. Nasza parafia jest jednym ze współorganizatorów. Początek Orszaku o godz. 10.30 w Katedrze Zamojskiej. Rozpocznie go Msza Święta pod przewodnictwem bp Mariusza Leszczyńskiego.

7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (5 zł).