OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.10. 2017

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Puszka na Caritas.

2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00. Każdego dnia inna grupa będzie prowadziła modlitwę różańcową. Grafik znajduje się w tablicy ogłoszeń. W tym tygodniu zapraszamy:

Dzieci z klas 1 – 2 i młodsze

Dzieci z klas 3 – 4

Legion Maryi

Dzieci z klas 5 – 6

Klasa 7 i młodzież gimnazjalna oraz szkół średnich

Modlitwa wspólna w ramach akcji „Różaniec do Granic”.

Wszyscy wierni

Przypominamy też, że za odmówienie części różańca (5tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

4. W sobotę, wraz z całym Kościołem w Polsce będziemy obchodzili dzień modlitwy w intencji Ojczyzny. Jako wspólnota parafialna chcemy włączyć się w akcję „Różaniec do Granic”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie w miejscach wyznaczonych (jest to 20 kościołów stacyjnych w naszej diecezji). Dla osób, które nie mogą pojechać, będzie możliwość modlitwy w naszej świątyni parafialnej. Wspólna modlitwa tu w świątyni, będzie miała następujący przebieg:

Godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Godz. 15. 30 – cz. Radosna różańca – prowadzą Koła Różańcowe z Lipska,

– cz. Światła – mieszkańcy Białowoli i Zalesia,

-cz. Bolesna – mieszkańcy Lipska Polesia i Szewni,

– cz. Chwalebna – mieszkańcy Zarzecza i Lipska Kosobud.

Ok. godz. 17.00 – Msza święta.

5. Za tydzień, w niedzielę 8 października będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów (5 zł).

7. Są także do nabycia kalendarze rolnicze: książkowe (26zł) i ścienne (5 zł).

8. W środę, po Mszy świętej, spotkanie Legionu Maryi.