OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.12.2017

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj w niedzielę, 3 grudnia rozpoczyna się adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Hasłem programu duszpasterskiego na nadchodzący rok będą słowa: Duch, który umacnia miłość.

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

3. Wraz z I niedzielą adwentu rozpoczynają się nabożeństwa adwentowe: roraty w kościele parafialnym w środę o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.00, natomiast roraty dla dzieci w piątki o godz. 18.00.

4. W środę, po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Legionu Maryi.

5. W nadchodzącym tygodniu, w piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 16.30 w Białowoli i w Zarzeczu i o 18.00 w Lipsku. Tego też dnia możemy uczestniczyć w niezwykłym, cudownym, wydarzeniu jakim jest Godzina Łaski. Jest to jedyny i niepowtarzalny czas szeroko otwartych kanałów wszelkich łask w ciągu roku. Godzina Łaski trwa od 12.00 do 13.00. Jeżeli ktoś nie może przyjść do kościoła to można z tego kanału łask skorzystać w dowolnym miejscu poprzez chwilę wyciszenia, modlitwę i skierowanie do Boga, za przyczyną Matki Bożej, prośby o konkretną łaskę.

6. Za tydzień, w niedzielę 10 grudnia będziemy obchodzili dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel.

7. Za tydzień, w niedzielę, naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą o godz. 12.00 a rodziców o kontakt ze św. Mikołajem. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

8. Dziękujemy Paniom, które w tym tygodniu sprzątały Kościół, na ten tydzień zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.