OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.09.2016

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

2. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla dzieci i młodzieży jest to zarazem początek nowego okresu formacyjnego w drodze do osiągnięcia pełnej dojrzałości ludzkiej, zawodowej i religijnej. W modlitwie powierzamy Bogu dzieci i młodzież, a także rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

3. W nadchodzący czwartek, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej nazywane MB Siewnej. W Sanktuarium MB Odwachowskiej w Katedrze Zamojskiej uroczystości odpustowe. U nas Msze święte o godz. 18.00 w Lipsku i o 19.00 w Białowoli. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

4. W sobotę, 10 września, pielgrzymka ministrantów do Krasnobrodu.

5. Za tydzień, w niedzielę, 11 września, w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbędą się Dożynki Diecezjalne.

6. Zapowiedzi: zap 1. Prokopowicz Łukasz, kaw. z Zamościa, par. Świętego Krzyża i Gruszkiewicz Ilona, panna z Lipska Polesia, par. tut.

7. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” zwracają naszą uwagę materiały związane z bł. Matką Teresą z Kalkuty, w związku z jej kanonizacją, oraz artykuł dotyczący Bitwy pod Brodnicą, jednej z najważniejszych bitew stoczonych na Pomorzu w wojnie 1920 roku. jest też wspomnienie o naszym rodaku, śp. o. Karolu Adamowiczu. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów.