OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.03.2018r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Obchodzimy III Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Niedziela Adoracyjna. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Taca na inwestycje parafialne.

2. Intencja dla apostolstwa modlitwy na miesiąc marzec: Aby cały Kościół rozpoznał pilną konieczność formacji do rozeznawania duchowego, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i wspólnotowej”.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę: w Lipsku po Mszy świętej o godz. 12:00, w Białowoli i w Zarzeczu jak w latach poprzednich. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

5. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 1: Dużyński Konrad, stanu wolnego z Dębowca, par. Niepokalanego Serca NMP w Łaziskach i Dziędziurko Klaudia, stanu wolnego z Lipska, par. tut.; Zap. 1: MachałekAdrian, stanu wolnego z Zarzecza, par. tut. i Dorota Marta Juszczak, stanu wolnego z Obroczy, par. MB Królowej Polski w Zwierzyńcu.

6. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.W nim artykuły poświecone tematyce duchowości i godności kobiety.

7. Modlitwa w intencji diecezji i Ojczyzny.

8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Agnieszkę Łukaszyk z Zamościa (44l.) i Bogdana Muszyńskiego (64l.). tych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….