OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.05.2017

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Obchodzimy IV niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych, ofiary na tacę tej niedzieli przeznaczone są na nasze inwestycje parafialne.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy w intencji naszej Diecezji, obchodzącej Jubileusz 25-lecia istnienia. Dziś modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji, biskupa pomocniczego, biskupa seniora oraz za wszystkich prezbiterów i diakonów, aby przez własne uświęcanie prowadzili powierzonych sobie ludzi do zbawienia.

3. Trwa miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Odprawiane są codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościołach jak i tradycyjnie przy figurkach i krzyżach.

4. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, o godz. 18.00.

5. W sobotę, 13 maja obchodzimy Dzień Fatimski. Tego dnia przypada 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie i duchowej łączności z Sanktuarium w Fatimie. W naszej parafii Dzień Fatimski będzie przebiegał według ustalonego planu.

6. Dyrekcja Domu Dziecka w Zamościu składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ofiarowane dary, zebrane podczas zbiórki żywności w Wielką Sobotę, a ofiarowane na rzecz Domu Dziecka.

7. Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Helman Krzysztof, kaw. z Lipska, par. tutejszej i Wiater Anna, panna z Łabuń, par. MB Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach.

8. W nowym numerze tygodnika„Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły związane z tygodniem modlitw o powołania. W dodatku diecezjalnym o uroczystościach Legionu Maryi i rozmowa z ks. infułatem Franciszkiem Greniukiem o powstawaniu diecezji.