OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.05.2016

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00.
  3. Dziś ofiary tacowe przeznaczone sa na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  4. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dziś po Mszy świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
  5. W przyszłą niedzielę 15 maja obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zamyka okres wielkanocny. W tym kontekście przypominamy 3. przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Kto jeszcze tego nie uczynił, może dopełnić tego obowiązku wiary w nadchodzącym tygodniu.
  6. W najbliższy piątek 13 maja przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa fatimskie będą się odbywały każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie.
  7. Jutro w poniedziałek 9 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.
  8. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
  9. Nowy numer tygodnika „Niedziela”, który podejmuje m.in. refleksję na temat zamachu na papieża 13 maja 1981 roku.