Ogłoszenia duszpasterskie – rok B – 27.12.2020 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – święto

 

  1. Dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami
  2. W czwartek, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2020. Nabożeństwo Dziękczynnego-Przebłagalnego o godz. 17.00 i zachęcić do udziału. Za udział w tym Nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  3. W piątek, 1 stycznia, Nowy Rok Pański 2021, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Z racji pierwszego piątku, który wypada w Uroczystosć, chorych odwiedzimy od godz. 13.30. W tym miesiącu ks. wikariusz odwiedzi chorych w Szewni, Lipsku Polesiu, Lipsku i Zarzeczu, a ks. proboszcz w Białowoli, Zalesiu i Lipsko-Kosobudach. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 18.00 transmitowana będzie przez KRZ.
  5. W sobotę od 16.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. Za tydzień w niedzielę adoracyjną, 3 stycznia, taca inwestycyjna i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Bóg zapłać za choinki do kościoła panu Januszowi Artymiakowi oraz za wykonanie szopy na dekorację świąteczną panom Arturowi Kraczykiewiczowi i Romanowi Gorzko, panom strażakom za osadzenie choinek, a rodzicom dzieci I-komunijnych za wykonanie dekoracji. Radnym za mocowanie dekoracji. Panu Stanisławowi Czochra za dekorację zewnętrzną kościoła. Rodzinom z L Polesia za sprzątanie 100 zł.
  8. Zachęcamy do nabywania kalendarzy.
  9. Od poniedziałku zaczynamy Msze św. w intencji rodzin naszej parafii według porządku zeszłorocznych wizyt duszpasterskich. Zapraszamy wszystkich domowników na wspólną modlitwę eucharystyczną, kolędowanie, przyjęcie błogosławieństwa i pamiątek dla rodziny. Prosimy o zabranie wody do poświęcenia.
  10. Rodziny pragnące, aby kapłani odwiedzili ich domy prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej.