Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ZWYKŁA – rok B

– 24.01.2021 r.

 

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”.
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.
  4. Według ustaleń w sobotę zapraszamy do rozebrania dekoracji świątecznej.
  5. Dzisiaj pogrzeb Janina Lalik.
  6. Bóg zapłać za kolędę.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mariusz Jacek Mielniczuk i Ewa Kiet.
  8. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek przyłącza się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne sięgają milionów dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 r. doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazał już na ten cel 100 tysięcy złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych oraz zorganizowane zostaną zbiórki do puszek,