OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.03.2018r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. Ta niedziela nosi nazwę „Laetare” czyli radości.

2. We wtorek, 13 marca przypada 5. Rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego działa naszymi modlitwami.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę: w Lipsku po Mszy świętej o godz. 12:00, w Białowoli i w Zarzeczu jak w latach poprzednich. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

5. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 2: Dużyński Konrad, stanu wolnego z Dębowca, par. Niepokalanego Serca NMP w Łaziskach i Dziędziurko Klaudia, stanu wolnego z Lipska, par. tut.; Zap. 2: MachałekAdrian, stanu wolnego z Zarzecza, par. tut. i Dorota Marta Juszczak, stanu wolnego z Obroczy, par. MB Królowej Polski w Zwierzyńcu.

6. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”. W nim artykuły poświęcone Ojcu Świętemu Franciszkowi

7. Modlitwa w intencji diecezji i Ojczyzny.

8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Stanisławę Dudek z Lipska Polesia (82l.). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….