OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 lutego 2018 roku – VI Niedziela zwykła

 1. Obchodzimy szóstą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

2. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

3. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otoczmy wszystkich chorych i cierpiących. Sakrament namaszczenia chorych udzielany będzie na Mszy świętej o godz. 12.00.

4. W najbliższą środę będziemy przeżywać Środę Popielcową; rozpoczyna się Wielki Post, okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy; w Środę Popielcową uroczyste Msze św. z posypaniem głów popiołem: w Lipsku o 7.30 i o 18.00, w Zarzeczu o 16.00 i w Białowoli o 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia.

5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę: w Lipsku po Mszy świętej o godz. 12:00, w Białowoli i w Zarzeczu po Mszy Św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny.

8. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”. W nim artykuły poświęcone tematyce objawień Matki Bożej w Lourdes, a w naszym diecezjalnym dodatku m.in. o tradycjach spotkań kolędowych, jakie miały miejsce pod koniec stycznia.

9. Modlitwa w intencji diecezji i Ojczyzny.

10. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: + Henryk Mendyk (l.72), + Stanisław Bosiak (l.72) + Apolonia Tadewicz (l.84). tych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.