V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– rok B – 21.03.2021 r.

1. Dziś puszka na Katolickie Radio Zamość. Od dzisiejszej niedzieli akcentuje się charakter pasyjny Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
  2. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Przypominamy o Gorzkich Żalach w niedzielę i Drodze Krzyżowej w piątek.
  4. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.
  5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty 50 zł, 20 zł, 10 zł – bezim. i tradycją ubiegłych lat prosimy o kolejne ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Wojciech Paweł Brzozowski i Marlena Katarzyna Szmoniewska, zap. II.

Damian Skroban i Katarzyna Helena Siwiło, zap. II.

Marcin Kasprzyk i Aleksandra Czerwonka, zap. II.