Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

25.04.2021 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. W czwartek, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  3. W piątek, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
  4. W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  5. W najbliższą sobotę, 1 maja, w Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu.
  6. Za tydzień w niedzielę, 2 maja taca na WSD.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Piotr Krzysztof Hanczel i Klaudia Kuźma

Łukasz Tomasz Dymski i Joanna Kukiełka

Tomasz Piotr Greszta i Sylwia Greszta