Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021 r.

 

  1. W poniedziałek można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W tym też dniu wyrusza XXXIX Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę.
  2. W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  3. W piątek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  5. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  6. W przyszłą niedzielę 8 sierpnia odpust w kaplicy św. Romana z sumą o godz. 12.00 w intencji parafian i gości pod przewodnictwem ks. Jarosława Pukaluka. O godz. 10.45 sprzed kościoła wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy