OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.11.2016

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w niedzielę 13 listopada przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku pod hasłem: „Pokój dla Iraku”. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym.

2. W piątek, 18 listopada, Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu (1637r).

3. W sobotę 19 listopada w Łagiewnikach w imieniu nas wszystkich zostanie wypowiedziany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Nazajutrz te słowa wypowiemy osobiście podczas każdej Mszy św. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tekstem, który ma się stać osobistym aktem każdego z nas. Tekst można znaleźć m.in. w najnowszym numerze Tygodnika Niedziela.

4. Za tydzień 20 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia w Kościele Powszechnym – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu kończy się rok duszpasterski, zwany liturgicznym. Taca przeznaczona będzie na WSD.

5. Dziękujemy Paniom, które w tym sprzątały Kościół, a są to Panie: Teresa Pakuła, Ewa Iwaniak, Krystyna Prokopowicz, Aleksandra Szarafin oraz Oliwia i Marta Kotarba. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

6. Wypominki odprawiane są codziennie o godz. 17.40. Karty na wypominki można znaleźć na ołtarzu bocznym. Wypełnione można składać w zakrystii albo na tacę.

7. Pierwsza Zamojska Drużyna Harcerek „Szum” i Roztoczański Hufiec Harcerek „Puszcza” zapraszają dziewczęta z klas 5 i 6 na zbiórkę naborową do salki przy naszej plebanii w poniedziałek o 15.30.

8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela”. Znajdziemy w nim m.in. artykuły o nowym Nuncjuszu Apostolskim w Polsce czy o Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana