Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.08.2021 r.

 

 1. Dziś taca na budownictwo sakralne.
 2. Panie z KGW zapraszają na Festyn „Pożegnanie lata” do Lipska Polesia od 12.00 do 17.00. W programie zabawy dla dzieci, grill dla starszych, dla chętnych możliwość zaszczepienia się przeciw covid19.
 3. Jutro o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 4. W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 5. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to:

–    wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,

–    spowiedź i Komunia św.,

–    modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Wieczorna Msza św. transmitowana przez KRZ.
 2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 18.00. Prośba, aby zabrać ze sobą wypełnione formularze zgłoszeniowe, które młodzież złoży na Mszy św. w czasie procesji z darami. Bezpośrednio po Eucharystii druga część zebrania w kościele.
 3. W sobotę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. W sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie od godz. 16.00 w kościele parafialnym.
 4. Zbiórka ministrantów w sobotę po Mszy św.
 5. Za tydzień, w niedzielę 3 października, puszka na Caritas.
 6. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest na inwestycje parafii. Po mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dzieci I-komunijnych i rodziców z całej parafii.
 8. Możemy zaopatrywać się w kalendarze na przyszły rok.
 9. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.