Ogłoszenia duszpasterskie – 14 sierpnia 2016

XX Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przezywamy XX niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Wspominamy również św. Maksymiliana Marię Kolbego i 75-tą rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Jest to również dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,; jest to również 96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. Jutro również jest obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

3. W sobotę, 20 sierpnia wyrusza z Zamościa spod szpitala im. Jana Pawła II Trzecia Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych do Sanktuarium w Krasnobrodzie.

4. W środę wspominamy św. Jacka prezbitera, a w  sobotę wspominamy św. Bernarda.

5. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory. Dożynki parafialne odbędą się 28 sierpnia i będą połączone z odpustem na Białowoli.

6. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 2: Nieć Artur z Zamościa i Góra Katarzyna z Lipska Kosobud; Zap. 1: Gruszkiewicz Daniel kaw, z Lipska Polesia i Dębska Dominika, panna z Wólki Wieprzeckiej, par. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach.

7. Polecamy prasę katolicką.