Ogłoszenia duszpasterskie – 14 stycznia 2018 r.

II Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, pragniemy zjednoczyć się we wspólnej modlitwie za wszystkich, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Również swoją modlitwą obejmujemy tych, którzy zaangażowali się w niesienie pomocy, zwłaszcza przez udział w charytatywnym programie „Rodzina Rodzinie” prowadzonym przez Caritas Polska.

2. W czwartek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony będzie do 25 stycznia pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)”.

3. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską chcemy odwiedzić następujące rodziny:

Poniedziałek 15 stycznia, godz. 8:30: Lipsko – strona Ośrodka Zdrowia – , od zakrętu – ks. proboszcz. od godz. 14.00 od strony Białowoli ks. wikariusz

Wtorek, 16 stycznia, Lipsko – strona szkoły: godz. 8.30 od sklepu – ks. proboszcz, od godz. 14.00 od strony Białowoli – ks. wikariusz.

Środa, godz. 14:30: Lipsko od zakrętu w stronę Topornicy – ks. proboszcz, od godz. 14.30 od bloków – ks. wikariusz.

4. Zachęcamy do nabycia i do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

5. Modlitwa w intencji diecezji: Pod Twoją obronę…

6. .       W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Czesława Fariona z Białowoli i śp. Janinę Wnuk z Lipska – Kosobud.