Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26.12.2021 r.

 

  1. Dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny. Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”.
  2. W piątek, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2021. O godz. 18.00 Msza św. z podsumowanie pracy całorocznej transzej parafii i Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne. Zachęcamy do udziału. Za udział w tym Nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  3. W sobotę, 1 stycznia, Nowy Rok Pański 2022, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji.
  4. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej – tygodnika Niedziela.
  5. Od wtorku rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kto ma życzenie przyjęcia do swojego domu, prosimy o wyjście przed dom bądź otworzyć drzwi. Zaś chorym będącym na kwarantannach udzielimy błogosławieństwa. Chcemy z rodzinami parafii modlić się i wypraszać błogosławieństwo Boże. Tradycyjnie prosimy o ofiary na kościół i kolędę. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Prosimy o przysyłanie pojazdów.
  6. Sprzątanie kościoła zakończyło Lipsko Polesie. Kolejka przechodzi do następnych rodzin.
  7. Bóg zapłać za porządki i dekoracje na święta rodzicom dzieci I-komunijnych i rodzicom młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i młodzieży. Dziękujemy za choinki, strażakom, radzie parafialnej.
  8. Jutro na Mszach św. poświęcenie i rozdanie wina. Prosimy o przynoszenie naczyń.
  9. Zostały wydane zgody na usunięcie uschłych drzew na cmentarzu. Jeżeli ktoś potrzebuje drzewo na opał, proszę o kontakt i o modlitwę w intencji prac.