OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2017

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Przypominamy, że w miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w dni powszednie codziennie o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 12.00. W tym tygodniu o prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy:

w poniedziałek: mieszkańcy Lipska – Kosobud;

we wtorek: mieszkańcy Szewni Górnej i Lipska Polesia;

we środę: Pracownicy Służby Zdrowia;

we czwartek: KGW Lipsko;

w piątek: Liturgiczna Służba Ołtarza;

w sobotę: Koła Różańcowe;

w niedzielę: wszyscy wierni.

3. Dziś, 15 października, w naszym kościele po każdej Mszy św. zbierane będą podpisy pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ustawy ma na celu zatrzymanie zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na potencjalną chorobę czy niepełnosprawność. Episkopat Polski wyraził poparcie dla tej inicjatywy. Podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do złożenia podpisu konieczne jest podanie numeru PESEL.

4. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Nie dziwmy się zatem, że ministranci będą uważnie przyglądać się wszystkim wychodzącym ze świątyni.

5. W niedzielę, 22 października 2017 r. Biskup Diecezjalny Marian Rojek dokona wprowadzenia, do kościoła pw. Świętej Bożej Opatrzności, relikwii św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, po ludzku niemożliwych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych. Do udziału w tej uroczystości zaprasza ks. Jarosław Feresz, proboszcz parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.

6. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów (5 zł).