Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

10.04.2022 r.

 

 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Młodzież wychodzi z inicjatywą spotkania wszystkich młodych, którzy chcą się włączyć w adorację młodzieży w czasie Triduum Paschalnego. Młodzi zapraszają osoby grające na gitarze oraz do wokalu. Próba śpiewu jutro o godz. 18.30
 3. Spotkanie ministrantów w środę po Mszy św.
 4. Porządek nabożeństw i adoracji podczas Triduum Sacrum… Zachęcamy do czynnego i pełnego udziału w liturgii.
 5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. „Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty”. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” (KL 110).
 6. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych. O 9.00 i 12.00 w kościele parafialnym.

10.00 Białowola                10.30 Zarzecze          11.00 Czarnowoda

 1. Wigilia Paschalna rozpoczyna się o godz. 19.00. Na Wigilię Paschalną wierni (także służba liturgiczna) przynoszą ze sobą świece.
 2. Procesji rezurekcyjna w niedzielę rozpoczyna się o godz. 6.00.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny taca na KUL.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika katolickiego Niedziela.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.