III NIEDZIELA WIELKANOCY

01.05.2022 r.

1. W III Niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  2. Rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  3. We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  5. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  6. W najbliższą sobotę, 7 maja, w Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  8. Za tydzień w niedzielę, 8 maja, taca na WSD.
  9. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika katolickiego Niedziela.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.
  11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Mateusz Rybak i Monika Pomorska, zap. I