Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”. (Po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę).
 2. W poniedziałek, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. 8.00, 16.00, 18.00, w kaplicach 17.00.
 3. Od poniedziałku przez cały tydzień o godz. 19.00 poświęcenie pól – prosimy o przysyłanie pojazdów.
 4. W czwartek, 9 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 5. W czwartek godz. 16.30 spotkanie z dziećmi kl. III i rodzicami
 6. W piątek spotkanie młodzieży bierzmowanej i dla rodziców w następującym porządku – o godz. 18.00 Msza święta, po Eucharystii Nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa, a po adoracji spotkanie na plebanii.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 8. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka KGW do Krasnobrodu godz. 11.00.
 9. W przyszłą niedzielę Exodus Rodzin naszej diecezji.
 10. Bóg zapłać rodzicom dzieci I komunijnych za porządki w kościele, na zewnątrz, dar ołtarza.
 11. Bóg zapłać strażakom za brzózki do kościoła.
 12. Tygodnik Niedziela.