XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31
.07.2022 r.

1. We wtorek, można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W tym też dniu wyrusza XL Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę.
  2. Za tydzień I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych, taca inwestycyjna.
  3. W środę po Mszy Świętej spotkanie Legionu Maryi.
  4. W czwartek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Odpust w Suchowoli. Od godziny 16.00 nabożeństwo I Sobotnie.
  6. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek godz. 9.00 – od Szewni Górnej.
  7. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  8. Tygodnik Niedziela.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kacper Pupiec i Paulina Atras zap. I

Damian Iwaniak i Agnieszka Dragan zap. I

1. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i wypoczywającym na wakacjach oraz żniwującym rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki patronów.
  2. W niedzielę 14 sierpnia Odpust w kaplicy Św. Romana, wyruszy piesza pielgrzymka.