XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 r.

1. We wtorek, 9 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.
  2. W środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca.
  3. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  4. Tygodnik Niedziela.
  5. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kacper Pupiec i Paulina Atras zap. II

Damian Iwaniak i Agnieszka Dragan zap. II

1. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i wypoczywającym na wakacjach oraz żniwującym rolnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki patronów.
  2. W niedzielę 14 sierpnia Odpust w kaplicy Św. Romana, wyruszy piesza pielgrzymka godz. 11.00. z przed Kościoła. Suma odpustowa – godz. 12.00. pod przewodnictwem Ks. Kan, Czesława Galka.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia na Mszy Św. o godz. 12.00. Dożynki Parafialne.
  4. Zmarli: Śp. Stanisław Klimacki, Śp. Jadwiga Dymska, Śp. Tadeusz Kudyk, Śp. Dariusz Zams.