OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy dziś Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę: w Lipsku po Mszy świętej o godz. 12:00, w Białowoli i w Zarzeczu po Mszy Św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W czwartek, 22 lutego będziemy przeżywać święto Katedry św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

4. Za tydzień, 25 lutego, przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

6. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.W nim artykuły poświecone ratowaniu Żydów przez Polaków, a w naszym diecezjalnym dodatku m.in. o patriotycznych obchodach rocznicowych w naszej diecezji