OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.11.2016

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś 20 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla – zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia w Kościele Powszechnym, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Podczas każdej Mszy św. zostanie wypowiedziany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Ufamy, że ten akt, wypowiedziany szczerze, przyniesie obfite owoce zarówno w życiu Kościoła, jak i w życiu naszej Ojczyzny.

2. W przyszłą niedzielę 27 listopada rozpocznie się adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny.

3. Już od przyszłej niedzieli, jako pierwszej niedzieli adwentu, będą do nabycia opłatki na stół wigilijny. Błogosławieństwo opłatków nastąpi po Mszy św. o godz. 7.30. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne. Roznoszeniem opłatków zajmą się nasi radni.

4. Taca zbierana w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

5. Dziękujemy Paniom, które w tym sprzątały Kościół, a są to Panie: Jolanta Sałaban, Dorota Frankiewicz, Katarzyna Sierkowska, Alina Sierkowska. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

6. Wypominki odprawiane są codziennie o godz. 17.40. Karty na wypominki można znaleźć na ołtarzu bocznym. Wypełnione można składać w zakrystii albo na tacę.

7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (5 zł).