OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.01.2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W środę będziemy obchodzić święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

2. W środę po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Legionu Maryi. Będzie t spotkanie opłatkowe. Zapraszamy na to spotkanie także legionistów wspierających.

3. We czwartek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4. W następna niedzielę, 28 stycznia o godz. 12.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołów ludowych z terenu naszej gminy. Potem wspólne kolędowanie w remizie OSP w Lipsku.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Tygodniku katolickim „Niedziela” znajdziemy artykuły poświęcone religii islamskie zamordowanej rok temu młodej misjonarce Helenie Kmieć a w dodatku diecezjalnym m.in. o Orszaku Trzech Króli, który przeszedł przez diecezję.

6. Wyrażamy głęboką wdzięczność za przyjęcie nas podczas wizyty duszpasterskiej. Za życzliwość, gościnność, dar wspólnej modlitwy i ofiary złożone w czasie spotkań składamy serdeczne Bóg zapłać.