OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 sierpnia 2016

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, przed wieczorną Eucharystią.

3. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Główna Msza św. z aktem oddania Matce Bożej o godz. 18.00 i 0 19.00 w Białowoli. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

4. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

5. Zapisy chętnych na wyjazd na uroczystości pogrzebowe o. Karola Adamowicza przyjmujemy w zakrystii po wszystkich Mszach Świętych.

6. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 2: Gruszkiewicz Daniel kaw, z Lipska Polesia i Dębska Dominika, panna z Wólki Wieprzeckiej, par. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach.

7. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.

8. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, którym składamy serdeczne życzenia.

9. Jest do nabycia najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.