Ogłoszenia duszpasterskie – 22 maja 2016

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Ofiary tacowe przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
  3. Dziś po raz pierwszy w naszej parafii odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnej. Rozpocznie go Msza święta o 12.00. Część muzyczna w której wystąpią zaproszone zespoły rozpocznie się o 15.00 w Godzinie Bożego Miłosierdzia.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00 w kaplicach Uroczysta Msza Święta o godz. 11.00 i później wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy wokół Kościoła. Zapraszamy na Uroczystość wszystkie grupy modlitewne, ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe, wspólnoty różańcowe i wszystkich parafian. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki – składamy najlepsze życzenia wszystkim mamom. Przez cały tydzień będzie trwała Oktawa Bożego Ciała. Na zakończenie nabożeństwa majowego będzie procesja eucharystyczna.
  5. W sobotę, 28 maja w Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży Bierzmowanej.
  6. W sobotę 28 maja przypada też 35. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Tego dnia odbędzie się też Diecezjalna Pielgrzymka Legionu Maryi do Sanktuarium w Radecznicy. Osoby zainteresowane wyjazdem niech zgłoszą się do zakrystii.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 2: Juszczak Bartłomiej z Zamościa, par. Świętego Krzyża i Fusiarz Aleksandra z Białowoli, par. tutejszej. Zap 2. Kaszyca Damian z Bodaczowa, par. Klemensów i Bondyra Monika z Lipska – Kosobud, par. tutejszej.
  8. Spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i rodziców we wtorek o godz. 19.00 z panem organistą i 19:30 z księdzem. Dzieci rocznicowe będą miały spotkania w poniedziałek o 19.00.
  9. W tym tygodniu odbędą się poświęcenia pól: w środę o godz. 16.30 Szewnia Górna, od pani Banielowej do p. Monachowskiej. Prosimy o transport dla Księdza.
  10.  Jest do nabycia tygodnik Niedziela. Zachęcamy do lektury.