OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.10.2016

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miesiącu październiku pamiętajmy o różańcu! W naszych domach, rodzinach, w podróży odmawiajmy różańcową modlitwę. Różaniec w naszym kościele w dni powszednie codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św., zaś w niedzielę po Mszy świętej o godz.12.00. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy:

Poniedziałek

Rada parafialna

Wtorek

Dzieci z klas 1 – 2 i młodsze

Środa

Legion Maryi

Czwartek

Dzieci z klas 3 – 4

Piątek

Młodzież gimnazjalna

Sobota

Dzieci z klas 5 – 6

Niedziela

Sołtysi

 2. Za tydzień, w kościołach poświęconych, (których data poświęcenia jest nieznana), będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Świątyni. Nasz Kościół poświęcony jest 4 XII 1950 r.

3. Za tydzień taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

4. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.00 na 2.00.

5. Zmiana czasu i kończące się prace w polu skłaniają do dziękczynienia rolnikom za ich trud. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy reprezentowali nasza parafię na dożynkach parafialnych, gminnych, powiatowych i diecezjalnych. Radość nasza jest tym większa, że wieniec przygotowany przez mieszkańców Lipska Polesia zdobył 3 miejsce na Dożynkach Diecezjalnych w Krasnobrodzie (było wszystkich 63 wieńce z całej diecezji). Ten sam wieniec otrzymał tytuł Honorowego Laureata na najpiękniejszy wieniec Dożynek Gminy Zamość.

6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Kartki na wypominki można znaleźć przy ołtarzu bocznym i w zakrystii. Wypełnione (drukowanymi literami, prosimy nie odmieniać imion i nazwisk) można składać w zakrystii w ciągu tygodnia. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

7. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów. W nim m.in. o Jubileuszach: 60 – lecia KGW z Białowoli i 50 – lecia małżeństw jakie miały miejsce w naszej parafii. (5 zł).