OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.04.2016

V NIEDZIELA WIELKANOCY

  1.  Obchodzimy V niedzielę wielkanocną.
  2. W związku z trwającymi działaniami wojennymi na wschodniej Ukrainie i potrzebną pomocą humanitarną dla wielu rodzin, Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z prośbą o zbiórkę do wszystkich Kościołów w Europie dnia 24 kwietnia. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na pomoc Ukrainie.
  3. W sobotę 30 kwietnia dzień imienin Biskupa diecezjalnego Mariana Rojka.
  4. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Pierwsze z nich już w przyszłą niedzielę 1 maja. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościołach jak i tradycyjnie przy figurkach i krzyżach.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych, ofiary na tacę tej niedzieli przeznaczone są na nasze inwestycje parafialne.
  6. W niedzielę 1 maja odbędzie się XI Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Z tej okazji o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich strażaków.
  7. Zapowiedzi przedślubne: zap 2. Jach Mirosław z Górnik, par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie i Anna Kalita z Białowoli par. tutejszej. Zap. 2. Sebastian Paczos z Zamościa par. św. Michała Archanioła i Jolanta Winiarska z Białowoli par. tutejszej.
  8. W nowym numerze tygodnika„Niedziela” znajdziemy m.in. szereg materiałów związanych z 1050 rocznicą Chrztu Polski oraz cudem eucharystycznym w Legnicy.