OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.06.2018

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Marian Rojek. Jest to dzień imienin bp Jana Śrutwy, pierwszego Pasterza naszej diecezji.

  2. Trwają nabożeństwa czerwcowe – są one odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 (ostatnie w sobotę 30 czerwca).

  3. W piątek 29 czerwca przypada doroczna uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic różańcowych. Taca na inwestycje parafialne.

  5. Zgodnie z decyzją Pasterza Diecezji, ks. Krzysztof zmienia miejsce posługi. Z dniem 16 sierpnia rozpocznie posługę wikariusza w Parafii Katedralnej w Zamościu. Obowiązki wikariusza w naszej parafii będzie pełnił ks. Sławomir Zawada, dotychczas wikariusz w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

  6. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. wywiad z na temat sytuacji Kościoła w Niemczech. W rozmowie pojawiają się trudne pytania, m.in. Dlaczego pontyfikat Benedykta XVI spotkał się z dużą krytyką w jego ojczyźnie? Czy Kościół katolicki w tym kraju jest jeszcze Kościołem rzymskokatolickim? „Niedziela” jest do nabycia na stoliku pod chórem (5 zł).