OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.03.2017.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości „ Laetare”.

2. W dniu dzisiejszym jest puszka na Katolicki Radio Zamość.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga krzyżowa: piątki o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym, a Gorzkie żale w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00.

4. Przypominamy o konkursie na najładniejsza palmę w kategorii dzieci i dorośli. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedziele Palmowa po Mszy św. o godz.12.00.

5. W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 próba przedstawienia Męki Pańskiej.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczniemy za tygodni w niedzielę 2 kwietnia. Będzie prowadził ks. Bartłomiej Garczyński z Krasnobrodu.

7. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca.

8. Dziękujemy Paniom, którzy w tym tygodniu sprzątały Kościół: Pura Maria, Łukaszyk Maria, Mielnik Elżbieta i Pura Wioleta.

9. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, który w tym roku będzie nawiązywał do Peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II, który naszą parafie nawiedzi 23 lipca. W następną niedziele na ten cel będzie również możliwość składania ofiary do puszki.

10. Za tydzień, V Niedziela Wielkiego Postu, zwana dawniej I Niedzielą Męki Pańskiej, bądź też Niedzielą Czarną – zasłonięte zostaną krzyże.

11. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów (5 zł). Temat numeru: Europa Chrystusa, a w naszym dodatku o Jubileuszu 25-lecia naszej Diecezji wraz z płytą.