OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 lutego 20176 roku – VIII Niedziela zwykła

1. Obchodzimy ósmą niedzielę zwykła w roku liturgicznym. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

2. W najbliższą środę będziemy przeżywać Środę Popielcową; rozpoczyna się Wielki Post, okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy; w Środę Popielcową uroczyste Msze św. z posypaniem głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę: w Lipsku po Mszy świętej o godz. 12:00, w Białowoli i w Zarzeczu po Mszy Św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Za tydzień taca na inwestycje parafialne i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątały: Dorota Garbaty, Joanna Garbaty, Monika Hadam, Kazimiera Lalik. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny.

7. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.W nim artykuły poświecone tematyce wielkiego Postu, a w naszym diecezjalnym dodatku m.in. o pokucie do której wzywała Maryja w Fatimie