OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.11.2016

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj w niedzielę 27 listopada rozpoczyna się adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Hasłem programu duszpasterskiego na nadchodzący rok będzie: Idźcie i głoście.

2. Wraz z I niedzielą adwentu rozpoczynają się nabożeństwa adwentowe: roraty w kościele parafialnym w środę o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.00, natomiast roraty dla dzieci w piątki o godz. 18.00.

3. Już teraz informujemy, że rekolekcje adwentowe rozpoczną się w IV niedzielę adwentu i potrwają do wtorku (18 – 20.12.).

4. Przed nami pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

5. Za tydzień Pierwsza Niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona na inwestycje parafialne.

6. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. (5zł)

7. Za tydzień w niedzielę 4 grudnia zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

8. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy w tym tygodniu posprzątali Kościół: Monika Kalita, Ewa Kobel, Renata Sinkiewicz, Sławomir Greszta, Andrzej Greszta.

9. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” ze spraw społecznych warto przeczytać o „polonizacji mediów” oraz „planie Morawieckiego”. „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów (5 zł).