OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 sierpnia 2016

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszam  na Mszę Świętą o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym

3. W czwartek, 1 września, będziemy modlić się w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą odprawione o godz. 8.00 w Lipsku i 0 godz. 9.00 w Białowoli.

4. Przed nami pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych w piątek od godz. 9.00.

5. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Ofiary tacowe przeznaczone są na inwestycje parafialne.

6. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

7. Jest do nabycia najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia i lektury.