XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2018 r.

1. Dziś Dożynki Diecezjalne w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. W piątek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże.
  4. Za tydzień Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.
  5. Za tydzień w niedzielę, 16 września puszka na Katolickie Radio Zamość.
  6. W czwartek wspominać będziemy objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Kościoła Parafialnego. Prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej według planu:

– godz. 16.00 – część radosna – mieszkańcy Lipska,

– godz. 16.30 – część światła – mieszkańcy Zarzecza,

– godz. 17.00 – część bolesna – mieszkańcy Szewni i Czarnowody i Lipska Polesia,

– godz. 17.30 – cześć chwalebna – mieszkańcy Białowoli i Zalesia.

Prosimy by oprawę liturgiczną Mszy świętej w tym miesiącu poprowadzili mieszkańcy Lipska Kosobud, osiedla przy Kościele i Borku.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli ciekawe artykuły. Temat numeru: Rozkaz generała Sosnkowskiego.

8. Spotkania formacyjne:

– piątek – duszpasterstwo młodzieży – po Mszy św.

– sobota – ministranci i ich rodzice – po Mszy św.