OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.04.2017

III NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Obchodzimy III niedzielę wielkanocną, która rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. Dziś dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

2. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościołach jak i tradycyjnie przy figurkach i krzyżach.

3. W środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych, ofiary na tacę tej niedzieli przeznaczone są na nasze inwestycje parafialne.

6. Zapowiedzi przedślubne: zap 2. Momot Jakub, kaw. z Zamościa – par. św. Brata Alberta i Łukaszyk Katarzyna, panna z Białowoli, par. tut.;

Zap. 2. Sadowski Konrad kaw. z Ubrodowic, par. Moniatycze i Sierkowska Natalia, panna z Lipska, par. tut.

Zap. 2. Kopeć Krzysztof, kaw. z Oleszyc i Artymiak Kinga, panna z Lipska, par. tutejszej.

7. W nowym numerze tygodnika„Niedziela” znajdziemy m.in. szereg materiałów związanych z 300 – setną rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.