OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.12.2017

1. Jutro, 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, głównej Patronki naszej diecezji, która w tym roku obchodzi 25 rocznicę istnienia. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek, po Mszy świętej wieczorowej.

3. W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje Kościoła. Wszystkich zachęcamy do naznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „C+M+B+2018” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Błogosławieństwo kredy nastąpi podczas każdej Mszy św.

4. Trwa wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzają rodziny, niosąc Boże błogosławieństwo. Podejmijmy wysiłek, aby z kolędy uczynić okazję do spotkania na modlitwie z całą rodziną.W tym tygodniu chcemy odwiedzić:

Wtorek, 02 stycznia: Topornica – Gospodarstwo Rybne – od godz. 9.00 – ks. Proboszcz; od godz. 14.00:Topornica osiedle przy Lasku – ks. wikariusz.

Środa, 03 stycznia: od godz. 14.00 Lipsko Polesie ul. Warszawska – ks. wikariusz; 14.30: Lipsko Polesie przy szkole – ks. proboszcz.

Czwartek, 04 stycznia:od godz. 14:00: Lipsko Kosobudy od p. Lepów, następnie do p. Strzałków ks. wikariusz., od 14.30 od p. Ząbczyk – ks. Proboszcz

5. W sobotę w Zamościu pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” odbędzie się Czwarty Orszak Trzech Króli. Nasza parafia jest jednym ze współorganizatorów. Rozpocznie go Msza Święta w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.30.

6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika„Niedziela”(5 zł).