Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

 

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”. (Po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę).
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Podać porządek Mszy św. i zachęcić do udziału.
  3. W środę, 12 czerwca, 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W tym dniu wspominamy bł. ks. Zygmunta Pisarskiego i Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską. Obchodzimy także V Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych..
  4. W czwartek, 13 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  6. Spotkanie młodzieży w piątek po Mszy św.
  7. Zbiórka ministrantów w sobotę.
  8. 16-21.06 – Misje Święte – prowadzi O. Sławomir Zieliński z archidiecezji lwowskiej.
  9. Spotkanie seniorów ministrantów w niedzielę po 13.00.
  10. Poświęcenie pól wtorek 15.00, piątek 16.00 i sobota 16.00.